HİZMETLER

UYGULAMA MÜHENDİSLİĞİ

 

Sistem ve Uygulama Mühendisliği hizmetimiz,  sistem tasarımı, donanım özellikleri, özel panel tasarımı, elektrik ve mekanik kontrol tesisat tasarımı, FAT ve SAT prosedürü geliştirme ve dokümantasyon hazırlama işlemlerini içermektedir.

Endüstriyel tesislerin ihtiyaçlarını karşılamak için DCS/PLC ve Scada sistem tedarikçilerinin ürünlerinde uzman yazılım geliştiricileri / programcıları İDA Proses bünyesinde barındırmaktadır..

İDA Proses bir sistem entegratörü olarak Oil&Gas, Petrokimya , Maden, Kimya, Enerji Üretimi, Gıda, İlaç gibi pek çok farklı sektörde hizmet vermektedir.

 

START_UP ve DEVREYE ALIM

 

Start_up, loop check ve devreye alım hizmetleri saha tecrübesi olan deneyimli İDA Proses ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. Firmamız, ekibini en son teknolojilere göre sürekli eğitmekte ve teknik becerilerini geliştirmek için mesleki gelişim programlarına yönlendirmektedir. Gerçekleştirilen tüm çalışmalar kalite anlayışımı ve sürecimize göre yürütülerek dokümante edilmektedir.

 

 

 

SERVİS ve BAKIM

 

İDA Proses, önleyici ve arıza bakım hizmetlerini sunmak için farklı şekillerde servis hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler, istenildiğinde verilecek günlük servis hizmeti ile olabildiği gibi, programlanmış bakım ziyaretleri, 7/24 acil müdahale ve/veya uzaktan bağlantı gibi farklılaşabilir. Farklı işlevleri içerecek bakım anlaşmaları kullanıcı isteklerine göre özelleştirilir. Tüm çalışma ve hizmetler yetkin teknik ekip tarafından gerçekleştirilir.

 

EĞİTİM

 

Firmamızın vermiş olduğu Mühendislik, Operasyon ve Bakım eğitimleri kurulu sistemler için programlama, konfigürasyon, arıza bulma, bakım ve operasyon başlıkları altında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmektedir.

Büyük bir dikkatle ihtiyaç ve beklentileri tanımlayarak ders notları ve ders programı düzenlenir.

Eğitimler, konularına göre farklı eğitim araç ve dokümanları ile verilir. Bu hizmet kullanıcıların isteklerine göre fabrika ve/veya İDA Proses eğitim alanlarında verilebilmektedir.

Büyük bir dikkatle ihtiyaç ve beklentileri tanımlayarak ders notları ve ders programı düzenlenir.

Eğitimler konularına göre farklı eğitim araç ve dokumanları ile verilir. Bu hizmet kullanıcıların isteklerine göre fabrika ve/veya İDA Kontrol eğitim alanlarında verilebilmektedir. İstenildiğinde video kaydı yapılabilmektedir.

TOP